Chybí zde Váš oblíbený blog? PŘIDEJ HO!!

Jak to tu probíhá

27. srpna 2011 v 16:31 | Amaran |  O projektu
Již víte něco málo o tomto projektu, jeho začátcích a předělání. Pokud ne, naleznete vše v rubrice: O projektu. V tomto článku bych se ráda pozastavila nad několika otázkami. Téměř vše se bude týkat blogů, které zde jsou. Jedná se hlavně o otázky, které bych si já sama kladla při zahlédnutí tohoto projektu. Pokud vám to však stále nebude stačit a otázky se budou hromadit v komentářích, v dalším článku vám na ně hromadně odpovím.

Jak se sem budou přidávat blogy?
První možnost je, že je sem budete dávat vy sami. Napíšete do komentáře jeho adresu a další požadované věci. Poté se na blog sama podívám a zapíšu ho. Nemusíte být autorem blogu, ale pokud si chcete udělat reklamu, není to na škodu.
Druhou variantou je, že to sem budou dávat autoři tohoto blogu. Vybereme si blog, zjistíme požadované věci a umístíme ho sem. Zatím předpokládám postup od nejnavštěvovanějších blogů, přes mé oblíbené po různé kluby.

Jak přidám blog?
Tahle otázka mě několikráte zarazila. Takže pokud chcete přidat blog klikněte v levém boxu nahoře nad všemi kategoriemi na tučný velký nápis "PŘIDEJ BLOG". Dále splň podmínky. Pokud to budete dávat jinak, hlavu vám neutrhnu, ale je to trochu zbytečné, nemyslíte? Díky.

Co když se nemůžu rozhodnou, do jaké kategorie zařadím blog?
Nad tímhle jsem již také uvažovala, a pokud se váš blog například hodí do dvou nebo i tří dalších kategorií, jednoduše je tam připíšete. Mrknu na váš blog a jestli se zařazením budu souhlasit, budete zařazeni ve všech dvou nebo třech kategorií. Pokud možno prosila bych, abyste nepsali více.

Co usnadní vyhledávání blogů kromě kategorií?
Jednou z věcí bude abecední seznam podle názvu adresy blogu.
Poté bude přesně napsáno v jedné, dvou větách, co na blogu najdete, spolu s přezdívkou autora.
Pokud hledáte přesný název nějakého blogu, můžete to také zadat do vyhledávače, který je hned pod kategoriemi.
Další zajímavostí je i současný stav blogů pokud j pozastavený či ukončený, ale blog je tu stále a stojí i za to.
Nebo se můžete zeptat přímo pomocí komentáře. Jelikož sem zařazujeme blogy, víme také přibližně, co který obsahuje a můžeme vám ho doporučit.

Jak se blogeři dozví, že jsou zde zveřejněni?
Buď dostanou zprávu pomocí komentáře, nebo zpráva autorovi. Samozřejmě to budu dávat do reklam, pokud to bude autor vyžadovat. Pokud s tímto projektem nebudou souhlasit a nebudou tu chtít být, je možné mě o to požádat. Přesto doufám, že něco takového bude jen výjimečně.

Jaké blogy zde nebudou?
Přestože tento katalog má rozdělit blogy na blog.cz, některé stránky zde nebudou. V prvé řadě blogy, které nestojí za nic - styl psaní plný Q, W, spoustou smajlíků a další degradování českého jazyky.
Dále jsou to blogy, které během jednoho roku nezveřejnili žádný další článek a na svém blogu mají kolem 5 článků, které nestojí za to.
Poté jsou to zrušené blogy, které mají pouze jeden článek s tím, že končí a kam se přesouvají.

A co blogy, které později někdo smaže?
I na tohle jsme připraveni a na konci každého měsíce bude "Měsíční kontrola". Ta bude mít za úkol projít všechny blogy a zjistit, zda nejsou zrušené, pozastavené či dokonce smazané. Projdou se všechny blogy. Smazané se smažou i zde a k pozastaveným či zrušeným se jejich stav napíše. Samozřejmě však, pokud na to upozorníte i vy, že někde něco nefunguje, budu velmi vděčná.

AMARAN

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 30. září 2011 v 20:51 | Reagovat

nápad je to rozhodne dobrý podľa mňa. Síce už existuje niečo na tento spôsob top.blog.cz ale tam je len zopár kategórii. :D
Budem narcis, ale aj by som sa rada prihlásila, len neviem presne kde...mám blog predovšetkým o gothic, ale mám tam veľa fotiek, kresieb, a aj názorov a aj nejaké tie poviedky :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama