Chybí zde Váš oblíbený blog? PŘIDEJ HO!!

Vznik a o čem je

27. srpna 2011 v 14:12 | Amaran |  O projektu
Katalog blogů, to jsme my a náš projekt. Zde jsou odkazy na blogy z blog.cz. Ale měla bych začít od začátku, jak to vůbec vzniklo. Bohužel v té době jsem o tomto projektu nevěděla a tak předávám slovo bývalému majiteli a zakladateli tohoto projektu, Dark Knight:

"Začalo to u blogu top.blog.cz. Je tam seznam velice zajímavých blogů, a nějaké jsem tam hledal. Při projíždění těch kategorií jsem si uvědomil, že tam úplně chybí odkazy na grafiky, kteří dělají designy na blog nebo i soutěž. Tak jsem se rozhodl udělat nový projekt, který by však byl jiný než top.blog.cz. Napadl mě takový katalog plný odkazů na blogy. A jelikož jsem si všiml na seznamu odkazy.seznam.cz, tak jsem udělal něco podobného - odkazy.blog.cz. Poté jsem začal připravovat design a vytvářet jednotlivé kategorie. Blogeři se měli do kategorií sami přihlásit pomocí komentáře a já měl rozhodnout, zda je přijmu nebo ne. Později mi však došlo, že na tento blog nikdo nechodí a bezvýsledně chátrá."


Nyní se nabízí otázka, proč jsem se k němu přidala. Zpočátku jsem myslela, že se jedná o něco jiného a blog, na kterém budou odkazy na jiné blogy, mi přišel jako skvělý nápad. Sama zažívám dilema, když chci najít nějaký se stejným obsahem a měla jsem dojem, že tohle tu na blog.cz chybí. Místo, kde by byly blogy roztřízeny do kategorií a ostatní blogeři by zde hledali ty, které je zajímají. Nakonec jsem zjistila, že Dark Knight to myslel trochu víc jinak, ale přesto jsem se nevzdala. Poté, co tento projekt vzdal, jsem ho převzala a jeho úlohu změnila na dosavadní podobu.

A jaký je jeho nynější úkol? Z předchozí grafiky či soutěží by se měl vytvořit pravý KATALOG, jehož úkolem bude shromáždit, co nejvíce blogů a roztřídit je do kategorií. Blogeři si zde poté vyberou určitý okruh, kde by chtěli najít blog se stejným zaměřením a můžou hledat. Oproti top.blog.cz a jinému "shlukování" blogů by tohle nemělo mít hranice a nemá za úkol seskupit blogy, ale spíše je roztřídit a usnadnit tak seznamování a hledání. Hlavně pro nováčky, kteří jsou na blog.cz poprvé a teprve začínají. Vždyť sami víte, jak je těžké najít opravdu zajímavý blog, který by vám padl do oka a chodili byste na něj.

Říkala jsem zajímavých blogů… Nemyslím tím "autorských" či "kvalitních". Pod tímto pojmem mám na mysli blogy, které za něco stojí. Určitě zde nenajdete "růžové krásky" s degradovaným stylem psaní, ukončené blogy, které mají všechny články smazané nebo blogy, které sice fungují, ale ani po roce se jejich počet nezvýšil přes 5 článků. Podobné nekvalitní blogy si již jistě dokážete představit. Na ně nikdo nechodí a není tam nic k vidění. Opakem toho je například sice již ukončený blog, se spoustou zajímavých článků, odkazů a věcí, které jsou originální a jedinečné.

Sama ani nevím, jak to bude pokračovat a kam se dostaneme. Ráda bych však byla, kdyby tohle mělo nějakou budoucnost a někam jsme to dotáhli. V tomto momentu ho vlastním pouze já - Amaran. Doufám, že se časem objeví další, kdo se připojí a pomůžou mi ho vést, ale zatím to zvládám. Pokud to však půjde podle plánu, jistě žádnou pomoc neodmítnu. Naopak. Budu za ni ráda.

Jakékoliv vaše dotazy ráda zodpovím.

AMARAN

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vojta Vojta | 2. prosince 2012 v 18:38 | Reagovat

pěkný proslov ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama