Chybí zde Váš oblíbený blog? PŘIDEJ HO!!

Vaše otázky mé odpovědi I

22. října 2011 v 14:16 | Amaran |  O projektu
Již několik lidí mi do komentáře napsalo nějakou otázku, a tak, abych to vše shrnula a zároveň odpověděla těm, kteří se v duchu ptají, bude zde čas od času článek, ve kterém budou vaše otázky a mé odpovědi. Pokud však stále nebudete něčemu rozumět, nebojte se zeptat. Jinak chci ještě upozornit, že otázky formuluji tak, aby se mi na ně lépe odpovídalo, a tak nemusí být 100% přesně odpovídat těm vašim.

Když je zde rubrika "Dívčí blogy", proč tu nejsou také "Klučičí blogy"?
Definujte prosím "Klučičí blogy"… Když se řekne Dívčí blog, představím si většinou růžové pozadí, informace o celebritách, spousta fotek, oblíbené filmy (romantické), rady "Jak na kluka", móda… Prostě takový miš maš, který však právě díky té módě či celebritám nemůžu zařadit do kategorie "Od A do Z". Plus se tam téměř pravidelně objevují u různých rubrik srdíčka (já osobně nemám tušení, jak je tam dostaly…), bleskovky, soutěže a SB (spřátelené blogy). Ano, můžete namítnout, že to má na svém blogu téměř každá, ale jelikož tam jsou i věci, které jsem vyjmenovala výše, patří podle mě do této kategorie.
A nyní k těm "Klučičím blogů". Jak by podle vás takový blog měl vypadat? Kdybych vzala doslovný protějšek k dívčímu, mohlo by to vypadat asi takto: Modrá barva, fotky sexy hereček a zpěvaček, oblíbené filmy (střílečky) rady "Jak na holku", móda… Nevím jak vy, ale já zatím na žádný takový nenarazila. Pokud však víte, jak vypadá takový "Klučičí blog" a nelze ho zařadit jinam, napište mi jeho adresu. Ráda se přiučím, dám vám za pravdu a bude zde nová rubrika. Bohužel jsem zatím nic takového nenašla.

Nebylo by lepší přejmenovat kategorii "Magické blogy" na "Duchovní blogy"?
Má odpověď zní "Ne." Ano, možná by to byl lepší název pro ty, co mají blogy o duchovním životě a Bohu, ale tím by se octli na ulici ty, co tam mají magii, různé fantazy postavy a rituály. Navíc není Bůh také svým způsobem magický? Ale abych nebyla taková hrozná a nemysleli jste si o mně, že nadržuji, "Magické blogy" nechám, ale článek s těmito blogy jsem změnila na "Magie, duchovní a nehmotno" a pod tímto názvem to najdete i v Kategoriích pod Zájmy a koníčky. Přijde mi to takové neutrální. Pokud však máte lepší nápad, nebudu proti.

Nevadí, že navrhuji samu sebe?
Častá otázku, když přidáváte blog. Ne nevadí mi to, neboť co je doma, to se počítá, ne? Přesto by bylo milé, kdybyste sem připsaly i vaše oblíbené blogy, na které často chodíte. Čím víc blogů zde bude, tím bude větší možnost výběru a tím je i větší šance, že se vám podaří najít ten správný.

Co když se nemůžu rozhodnou, do jaké kategorie zařadím blog?
Nad tímhle jsem již také uvažovala, a pokud se váš blog například hodí do dvou nebo i tří dalších kategorií, jednoduše je tam připíšete. Mrknu na váš blog a jestli se zařazením budu souhlasit budete zařazeni ve všech kategorií. Pokud možno prosila bych, abyste nepsali více než ty tři.

Design se mi nezobrazuje správně.
V takovém případě nyní chyba na nás. Pokud se vám dess zobrazuje divně, překrývá se a podobně, zřejmě máte něco jiného na svém počítači. Blog vytvářím na Mozille, což může být jeden problém. Dalším bývá i rozměr obrazovky. Zkuste jiný počítač a uvidíte. Můj rozměr je 1280 x 1024 a stalo se mi, že na jiném počítači s užší obrazovkou nebyla na některém blogu vidět okraje.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 22. října 2011 v 16:06 | Reagovat

Dobré otázky, dobré odpovědi.
Se řazením některých blogů jsem taky měla problémy. Většina jich je totiž všeobecně zaměřených, takže mají mix vlastních textů, fotek, ale i různých převzaných odkazů, a fotek. Navíc třeba mají i recepty, píšou o svých domácích mazlících, o dětech, ukazují věci, které vytvořili, kytky, které vypěstovali, sběratelské kousky... kam zařadit tyto blogy, to je těžké.
Já je mám v rubrice Pestrý mix.
Ale tvoje rubrika Vše od A do Z má také pěkný název.

2 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 23. října 2011 v 14:14 | Reagovat

Mně se ten design zobrazuje zřejmě také špatně a to jak v Exploreru, tak v Chrome. Ale nemohu posoudit, nevím, jak by měl design vypadat správně. :-D

3 Katashi Katashi | Web | 23. října 2011 v 19:32 | Reagovat

tak třeba těm klučičím blogům např:
sport (ten máš ale samostatně), zahrada, péče o dům, pánské magazíny, adrenalin, ženy a spol. Možná je lepší název "pánské" než "klučičí", ale popravdě, já ani nevím, co má dnešní mužská populace ráda. Mne to nikdy moc nezajímalo. jen mne to tehdy napadlo, jako dorovnání dívčí kategorie. Nemusíš to tady pořád rozebírat :D chtělo by to udělat nějaké "sondování" po českém int. a pak se uvudí, co ti lidi vůbec mají rádi a dělají za weby :)

4 Labanda © Labanda © | Web | 25. října 2011 v 14:07 | Reagovat

jů já zkusím ten design ;-) mám grafickliterární blog takže krom básní mě baví grafika zkusím to jestli neva ;-)

5 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | E-mail | Web | 26. října 2011 v 20:24 | Reagovat

Ještě jsi neviděla "klučičí blogů? Já už jich viděla šmankot :-D :-D.

6 Katashi Katashi | Web | 11. listopadu 2011 v 16:43 | Reagovat

[5]: že jo :D Alespoň nejsem sám :)
Ale autor blogu je tu od toho, aby si určil kategorie, my jsme jenom přihlížející, kteří nemají právo ani šanci měnit nic na tomhle webu. My může pouze ovlivňovat. A na autorovi záleží, do jaké míry se nám to povede :)

7 AMARAN AMARAN | 11. listopadu 2011 v 21:27 | Reagovat

[6]: Měnit sice sami o sobě nemůžete nic, ale všechny vaše návrhy probereme. Na rozdíl od vedení blog.cz chci aby jste byly spokojeni VY.
Když napíšete ten a ten blog by se hodil spíše do téa té skupiny, tak ho tam dám. Stejně jako kategorie. Navrhněte mi nové a k nim blogy, jaké by se tam hodily, abyh měla ředstavu a vaše příní se splní :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama