Chybí zde Váš oblíbený blog? PŘIDEJ HO!!

Rozšíření katetegorií

22. srpna 2012 v 13:19 | Amaran |  Kategorie
Vážení návštěvníci,

mám zde pro vás oficiální a zřejmě i trvalé změny, co se týče kategorií. Před časem jsem o tom psala, co hodlám asi tak pozměnit a vy jste se k tomu vyjádřili pozitivně. Hlavně v oblasti literární tvorby, deníků a myšlenek a názorů. V těchto kategoriích je totiž nejvíce blogů a čím dál víc vidíme jisté odlišnosti a "skupiny" v jejich obsahu. Něco jsem již připravila a zbytek přijde začátkem září.

Tyto informace píšu hlavně z důvodu, abyste se podle toho zařídili a přihlašovali blogy i do těchto rozdělení. Nejsou vidět, pouze při rozkliknutí a navíc mám tím neskutečně usnadníte práci.Jistě jste si již všimli, že literární tvorbu jsem opravdu rozdělila a to na Amatérskou tvorbu, Fanfiction, Poezie, Překlady děl, Románovou tvorbu. Amatérská zaujímá takový mix od všeho, začátečnické pokusy, povídky (většinou jednodílné). Fanfiction, to jsou příběhy, jejichž dějová linie navazuje na některý film či knihu. Poezie jsou pouze básně (nebo pokud tam máte velké množství básní). Překlady jsou snad jasné. Může se jednat i o překlad fanfiction z anglických nebo jiných jazykových stránek. Románová tvorba zaujímá blogery, které již vydávají knížku, jsou zkušenými spisovateli a na jejich dílech je to i vidět. Jsou tu však i tací, kteří píší několikarománová díla, jak ráda říkám. Nic jednorázováho, ale rovnou přes dvacet příběhů a ne jeden. Plánuji také přidat kategorii zabývající se slash-díly, ale také všeobecně erotickou tématikou. Pokud máte návrh na název, budu ráda.

Tak to by byla první změna. Další změna se odehrála v oblasti fanouškovských blogů. Zde jsem Zpěvák/Zpěvačka a Herec/Herečka změnila na Herec/ Zpěvák a Herečka/ Zpěvačka. Šlo hlavně o princip, kdy se dost hereček věnuje i hudební kariéře a dumat, zda je důležitější ve filmu nebo na pódiu... Snadnější způsob je podle pohlaví.

A co přijde v září? V září, když září?...
První dny se tu budou objevovat staré články, které jsem poupravila a nově zveřejnila. Důvod? Potřebuji staré články na kategorie. Jinak se rozdělí Deníky a Zápisy z cest na Deníky a Zápisy z cest.

Poté tu máme Myšlenky a názory. Ty čeká Filozofické hloubání, Myšlenky letem světem, Recenze a Úvahy na téma. Filozofické hloubání patří těm, co se nad určitými věcmi zamýšlí, mají své vlastní názory a dumají do hloubky. Myšlenky letem světem je takové rychlé přelétání z tématu k tématu, napsat vše, co mě napadne. Něco mě zaujme a bloger k tomu napíše svůj názor. Recenze filmů, knih, her... prostě vlastní pocity z daného díla a zda to doporučuje. Úvahy na téma, jsou buď vlastní názory a úvahy doslova na téma, což znamená téma týdne, nebo to můžou být úvahy na různé problémy, jak se k tomu stavíte vy. Pokud někdo z vás má nějaký lepší nápad, můžu to ještě změnit.

Zárovň bych tímto článkem chtěla požádat všechny, co blogy v těchto kategeriích znají nebo tam přímo patří, zda by mi nenapsali, kam s nimi. Trochu mi to tu pomoci roztřídit.
Tohle se týká nynější situace a následujícího měsíce. A co bude dál? Přidávejte blogy a uvidíte. Každopádně velmi obsazovaná je Fotografie, takže co takový Fotodeník, Příroda kolem nás, Široká fotogalerie, Z mého života, Zahraniční dokumentace? Je někdo pro, či proti?

AMARAN
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 - Fräulein Devil - Fräulein Devil | E-mail | Web | 23. srpna 2012 v 16:27 | Reagovat

No podľa mňa dosť dobrý nápad to takto rozdeliť. Mimo to teraz premýšľam, aká kategória by sa hodila ku mne, až na filozofické hloubání to hodné nie je, preto mám menšiu dilemu medzi myšlenky letem světem a úvahami na témy.

2 Vendy Vendy | Web | 23. srpna 2012 v 21:37 | Reagovat

Koukám, že bych asi patřila pod Myšlenky letem světem. Protože tam mám mix všeho možného, když mi dojde legrační meil od kamarádů, tak to hned přihraju na blog, když mě něco popudí, tak to taky zveřejním (ale tam se snažím brzdit, psát pořád o hrozných věcech taky není dobré).
Hezké rozvržení, hodně jsi nad tím přemýšlela (hodně jste nad tím přemýšlely) 8-)

3 Vendy Vendy | Web | 23. srpna 2012 v 21:38 | Reagovat

P.S. 312 blogů, už vám to zas pěkně přibylo! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama